Kullanım Şartları ve Koşulları


Lütfen bu  Kullanım Şartları ve Koşullarını ("Kullanım Koşulları") www.nickelodeon.com.tr 'yi kullanmadan once dikkatlice okuyun.
Burası yasal bölüm. Bu sayede herkes www.nickelodeon.com.tr web sitesini ("site") kullanma kurallarını öğrenebilsin diye. Anne-babanız ya da aile büyüklerinizden bu kurallar hakkında mutlaka bilgi edinin.


1.  Bize birşey göndermeden ve ya bu Site'yi kullanmadan once DAİMA anne-babanız ya da aile büyüklerinizden izin alın. Nihayetinde onlar da bunu dolabın üzerine koymak isteyebilirler!

2.  Buradaki bütün oyun ve oyuncaklar sadece senin oynayabilmen için. Onları satamazsın,başkalarına veremezsin, ya da kendin üretmişsin gibi yapamazsın. Şayet once ne yapmak istediğini bize söyleyip biz sana izin  verip OK demedikçe, bakmak ve oynamak HARİÇ hiçbirşey yapamazsın. Bu biraz ablanın ya da ağabeyinin oyunları ya da oyuncaklarıyla oynamak gibi, değil mi?

3.  Unutmaki mesaj panolarında, sohpet odalarında ve Site üzerindeki digger yerlerde bulunan şeyler direk olarak başka çocuklardan geliyor,Site'deki birinden değil.Çocuklara ne söyleyeceklerini anlatmazdık, çünkü onların kendilerine ait bir fikirleri vardır!Ama eğer biri çirkin mesajlar yazacak olursa, biz onunla başa çıkmak için elimizden gelenin en iyisini yaparız.Hepimiz Sitenin takılmak için temiz ve güzel bir yer olmasını istiyoruz.

4.  Şayet mesaj panosunda ya da sohbet odasında dikkatimizi çekecek birşeyler yazarsan bunu Site üzerinde de paylaşmak isteyebiliriz. Sohbet odalarında takılırken düşüncelerini yollayıp paylaşmakla ve bunu yapabilmek için ailenden izin aldığın için dolayısıyla sen ve ailen senin dediklerini tekrar edebilmemize izin vermiş oluyorsunuz. Bunun anlamı söylediklerini istediğimiz gibi, istediğimiz yerde ve zamanda sonsuza kadar kullanabiliriz demek. Sence de SENİN yazdığın, yaptığın ya da çizdiğin birşeyi sonsuza kadar kullanmamız harika olmaz mıydı? Tabiki yasal ofislerdeki insanların da bunu söylemek için gizli bir kodları var ve bu aynı zamanda Küçük Yazılar olarak biliniyor.

 
Bu Site Neveritaweg 6,1033 WC,Amsterdam Hollanda adresinde kayıtlı ofisleri bulunan VIMN Hollanda B.V.( şirket kayıt numarası 33255367) ("VIMN") tarafından control edilip işletilmektedir.
 

      1.Siteye Erişim

Bu siteye erişim sağlayarak ve kullanarak açık bir şekilde bu Kullanım Şartlarına uyacağınızı kabul etmiş olursunuz. Eğer aşağıdaki Kullanım Şartlarından herhangi bir tanesini kabul etmiyorsanız bu siteyi kullanmayınız. Kullanım Şartlarını düzenleme, değiştirme ve ya güncelleme ve ya bu Kullanım Koşullarını dilediğimiz zaman ve şekilde değiştirme hakkı tamamiyle bize aittir. Bu gibi değişiklikler ve/ ve ya düzenlemeler Site'de yayınlandıkları an geçerlilik kazanırlar.Kapsamı ve yapılmış olan değişikliklere istinaden bilgi sahibi olabilmeniz için düzenli olarak Kullanım Şartlarını incelemenizi tavsiye ederiz, yapılmış değişikliklerin sonucunda Site'yi kullanarak Kullanım Koşullarını Kabul etmiş sayılırsınız.Site sadece Türkiye'de ikamet edenlere yöneliktir ve sadece Türkiye içinde bulunanlar tarafından kullanılmalıdır.Başka yerlerden giriş yapılarak kullanılması için uygun değildir. Bu Site Kullanım Koşulları dahilinde sizin kişisel kullanımız içindir. Herhangi ticari amaçla kullanmanız kesinlikle yasaktır.


      2.Fikri Mülkiyet Haklarının Tasarrufu

"Fikri Mülkiyet Hakları" tüm patent, ticari markalar, hizmet markaları,telif hakları,very tabanı hakkı, ticari isimler, tasarım hakları, uzmanlık, gizlilik bilgisi yanı sıra Site'ye ait "bak ve hisset" gibi kullanıcı deneyimleri kayıtlı ve ya kayıtsız dünya çapında benzeri mülkiyet hakları anlamına gelir. Viacom International Inc ve bağlı ortaklıkları ve / ve ya temsilcilikleri, bağlı kuruluşları ya da Viacom International Inc tarafından direk ve ya indirek yollarla kontrolü sağlanan her türlü ticari faaliyeti kapsamaktadır.Site ve başlığı içindekiler dahilinde Fikri Mülkiyet Hakları kapsamında bulunan tüm haklar ama bunlarla da sınırlı kalmayarak oyunlar,bilgiler, yazılım, tasarım, yazılar, görseller, resimler, çizimler, ses dosyaları, video dosyaları, ekran koruyucular, sanatsal işler, grafik materyaller, telefon sesleri ve digger ögeler Türkiye ve Uluslararası Fikri Mülkiyet Hakları yasalarınca koruma altındadırlar. Herhangi bir içeriği kullanacak olursanız o içerik üzerinde bulunan ilgili tüm telif hakkı ve diğer Fikri Mülkiyet Haklarına ait bilgileri de bulundurmak zorundasınız. VIMN'den önceden alınmış yazılı izniniz olmadığı sürece Site'nin tamamını ya da ona ait herhangi bölüm, parça ve ya içeriğini kopyalamayacağınızı, çoğaltmıyacağınızı, tekrar üretmiyeceğinizi, değiştirmeyeceğinizi, benzeri işler yaratmayacağınızı, gösterim yapmayacağınızı, her türlü mecra üzerinde yayınlamaya yapmaya, kiralamaya, satmaya ve benzeri ticari faaliyetler yürütmeyeceğinizi (bunların yanı sıra ama bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi materyali 3.şahıs ve ya şirketler üzerinden yayınlamaya çalışmayacağınızı) Kabul etmiş bulunmaktasınız. VIMN ve / ve ya lisansçılarına ait materyalleri kullanmak sadece VIMN tarafından önceden verilecek yazılı izne tabidir. Site'yi parçalara ayırmayacağınızı, tekrar derlemeyeceğinizi,tersine mühendislikle alakalı ve ya herhangi şekilde modifike etmeyeceğinizi Kabul etmiş bulunmaktasınız.
 

      3. Gönderimler ve İletiler

VIMN tarafından Site üzerinde kullanıcalara tahsis edilmiş alanlarda, bilgi göndermek ve paylaşmak, fikir ve düşüncelerini yazmak ("Gönderimler") ve herhangi benzeri materyali yazı, görsel, tasarım, ses ve / ve ya video klipleri de dahil olmak üzere ("İletiler"), Gönderim ve/ve ya İletiler size ve Site'ye giren diğer katılımcılara aittir. Hiçbir koşulda Gönderimler ve İletimler üzerinden VIMN herhangi bir sorumluluk ya da yükümlülük taşımaz ya da VIMN tarafından yayınlandığı için Gönderimler ve İletiler üzerindeki herhangi kişiye ait fikir,tavsiye, beyan öneri ve her türlü bilgiyi temsil ediyor ve ya onaylıyor şeklinde kabul edilemez. Aynı zamanda bu kişilerin Site'ye ait kullanımlarından ya da mevcudiyetlerinden kaynaklanacak zarar ve kayıplardan VIMN sorumlu tutulamaz.
 
Site'nin kullanılması göz önünde bulundurularak, Site'ye sizin tarafınızdan eklenmiş şeyleri (Gönderim ve İletilere ek olarak) VIMN ve ona bağlı ortak şirketlerce, bedelsiz, daimi süreçte, dünya çapında, telif hakkı olmadan, geri alınamayacak şekilde, münhasır olmayan kullanım hakkını, onlar tarafından uygun görüldüğü şekilde (VIMN tarafından istenmiş ya da talep edilmeksizin) kullanılmasına izin verdiğiniz anlamını taşır. Bu tür kullanım tekrarlama, yeniden oluşturma, revize etme, lisanslama, kopyalama, adapte etme, yayınlama, çoğaltma, basma vey a silmek dahil ama bunlarlada sınırlı kalmayacak şekildedir.VIMN'e karşı Gönderimler ve İletiler içierisnde paylaştıklarınıza ait yüküm, hak ve sorumluluklara haiz olduğunuzu ve herhangi 3. Şahısların üzerinde hak talep edemeyecekleri şeyler olup tamamiyle size ait original paylaşımlar olduklarını garanti ettiğinizi kabul edersiniz. Ayrıca tüm üçüncü şahıs iddialarına, taleplerine, taahhütlerine, masraf ve harcamalarına VIMN ve yetkililerinin, yöneticilerinin, çalışanlarının, temsilcilerinin,dağıtıcılarının ve bağlı kuruluşların zararını tazmin etmeyi kabul edersiniz (bu yetki gerekli görüldüğü şekilde uzatılmak üzere gelecekte doğacak hakları da kapsar). Aynı zamanda VIMN'e karşı her şekilde makul olacak yardımda bulunacağınızı, ve gerekli her türlübelgeyi temin ederek bu yönde izin verdiğinizi beyan edeceğinizi kabul etmiş sayılırsınız.
 
Site'ye ait herhangi bir yerde ya da Gönderim ve İletiler içerisinde aşağıdakileri yapmayacağınızı kabul edersiniz:
 
 • herhangi kullanıcıya ait özel ve kişisel bilgileri toplamak,depolamak ya da ifşa etmek;
 • diğer kullancılara kişisel olarak saldırılmasını kolaylaştırmak;
 • VIMN tarafından Site'ye uygun olacağı kabul edilemeyecek herhangi bilgi, içerik, e-mail ya da paylaşım yüklemek;
 • Çocuklara herhangi şekilde zarar vermek, onlara yönelik müstehcen sayılacak şeyler yapmak ve her türlü kabul edilemez davranışta bulunmak;
 • Başkası gibi davranarak kendinizi farklı bir kişiymiş gibi tanıtmak, yalan beyanda bulunmak, sizinle alakası olmayan birinin yakınıymış gibi davranmak ya da herhangi içerik dahilinde gizlenmek;
 • Site'yi kullanan diğer kişilere karşı zorbalık etmek, onları takip edip her tür rahatsız edici davranışta bulunmak;
 • Güven ilişkisi ve ya sözleşme dahilinde yasalarca belirlenmemiş şekilde size ait olmayan paylaşım, e-mail ve ya içerik paylaşmak, yüklemek;
 • Üçüncü şahıslar ya da kişilere ait Fikri Mülkiyet Haklarına tecavüz eden her türlü içerik, paylaşım ya da e-mail yüklemek
 • Her türlü uygunsuz ve ya izinsiz reklam, tanıtım materyali, virüs, 'istenmeyen posta', spam mail, zincirleme mail ya da bunlara benzer her türlü rahatsızlık verici davranışlarda bulunmak;
 • Site'ye giriş yapanlara ait bilgisayarlara ya da birebir Site'ye zarar verebilecek, kullanılmasını yavaşlatmaya yarayacak, zarar verecek ya da kullanılmasını engellemeyi sağlayacak her türlü bilgisayar virüsü, ya da benzeri bilgisayar yazılımını yüklemek, paylaşımda bulunmak ya da e-mail yoluyla iletmek;
 • Bir diyaloğun normal akışını bozarak, diğer kullanıcıların ekranı okuyup normal paylaşımda bulunmalarını engelleyecek ve zarar verecek şekilde ekrandaki yazıların daha hızlı akmasını sağlamak vey a içeriklerini bozmak;
 • Size ve ya üçüncü şahıs ve şirketlere yarar ve kazanç sağlayacak her tür tanıtım yapmak;
 • Ulusal ve ya uluslarası yasalarca belirlenmiş kuralları çiğnemek;


      4. Başvurular

Site üzerindeki bazı aktiviteler için VIMN tarafından ek olarak şartlar ve koşullar sağlanır, bunlara yarışmalar dahil olmak üzere VIMN ve/ ve ya üçüncü kuruluşlar tarafından sağlanır. Bu Kullanım Koşulları özel olarak düzenlencek aktiviteye ait spesifik şartlar ve koşullar içerir. Herhangi ihtilaf durumunda başvuru yapmış olduğunuz özel aktivite için belirlenmiş kullanım şartları ve kuralları öncelik taşır.


      5. Yarışmalar ve Diğer Aktiviteler

Site üzerinde VIMN tarafından belirli aktiviteler için kurallar ve şartlarla birlikte üçüncü kuruluşlar tarafından ya da ortak yapılacak yarışmalar için VIMN tarafından kurallar ve şartlar belirlenecektir. Bu Kullanım Koşulları ve şartları özel olarak yapılacak yarışmalara ait koşullara referans olacaktır. Herhangi ihtilaf durumunda ise sizing tarafınızdan başvurusu yapılmış aktiviteye ait kullanım şart ve kuralları öncelikli olarak kabul edilecektir.


      6. Taahhütlerin Feragatı ve Yükümlülükler

Bu Site ve içindeki tüm Materyaller VIMN tarafından "olduğu gibi" ve "uygun olduğu gibi" temelinde dağıtılıp yayınlanmaktadır. Yasalarca farklı belirlenmediği sürece, VIMN ve ortak olduğu bağlı şirketler, onların yöneticileri, çalışanları, ve ya temsilcileri (1) her türlü açıklamanın yükümlülüğü ve ya iddia edilen beyanların, tekellüf ve/ ve ya herhangi benzeri koşulun bunlarla da sınırlı kalmamak üzere sorumlulukları dahilinde  memnun edici kalitede olması, amaca yönelik hizmet etmesi, hak ihlali içermeyen, uyumluluk, güvenlik ve/ ve ya hatasız olduğu yönünde taahhüt etmez; (2) bu siteye giriş yapmaktan ve ya bu siteyle ilişkili başka web sitelerine giriş yapmaktan doğabilecek ve bilgisayaranıza zarar verebilecek, virüs truva atı (Trojan virüsü), bunlara benzer zararlı yazılım bombası, ayrıca yine benzeri server(lardan) içerikte zararlı şeylerden zarar görmeyeceğinizi taahhüt etmez; (3) site üzerindeki içerik ve materyaller dahilinde paylaşımlar, katılımlar ve yayınlamalar içinde herhangi aksama, gecikme, hata, kesinliği olmayan şeylerin varlığı, sizin Site'yi  ve ya onun üzerinden bağlantı kuracağınız web sitelerine girerek kullanımınızdan doğabilecek ihlaller ;ve  (4) bu Site'nin ya da bağlantılı olduğu herhangi web sitesinin, herhangi materyalin, üçüncü kurumlara ait içeriğin,malların ve ya hizmetlerin kesintisiz olacağı ya da hatasız olacaklarını taahhüt etmez.

Kalite, kesinlik, uygunluk,tamamlılık, doğruluk ve materyallere ait geçerlilik yanı sıra Site'ye ve bağlantılı web sitelerine giriş ve kullanıma ait tüm risk ve sorumluluklar size aittir.

Yasa tarafından belirlenmiş uzantıda, VIMN şirketinin ihmalinin bir sonucu olarak ortaya çıkan ölüm ve kişisel zarar haricinde, ne VIMN, ne onun bağlı ve ilgili kuruluşlarının, ne ayrı ayrı her bir çalışanının veya temsilcisinin, ne bu sitenin yaratımında, üretiminde ve dağıtımında yer almış herhangi bir kişi veya kuruluşun, bu sitenin kullanımından kaynaklanan herhangi bir kayıp veya zarar için, herhangi bir kişi veya kuruluşa karşı sorumlu ve yükümlü olmadığını açıkça kabul etmektesiniz. Bununla da sınırlı olmaksızın Site üzerindeki Materyaller, İleti ve Gönderimler ya da site ile bağlantılı web sitelerine girişten kaynaklı olmak üzere (1)dolaylı ya da bağlantılı zarar görme (2) her türlü ekenomik zarar,kazanç kaybı ve ya gelir kaybı; (3) tesadüfi,direkt, ya da özel zarar vey a benzeri kayıplar; (4) data kaybı ya da zararı (5) iyiniyet ya da ticari kayıp ve/ve ya; (6) boşa harcanan vey a kaybedilmiş zaman olması ya da bu gibi herhangi öngörülebilir yaşanabilecek kayıp karşısında herhangi taahhütümüz yoktur. Bütün bunlara rağmen Site'nin kullanımı dolayısıyla gelecekte oluşabilecek hiçbir zarar ya da benzeri kayıplara karşı VIMN'in yükümlülüğü (sözleşme dahilinde, haksızlık, yasal yükümlülükler vey a farklı şekilde) yoktur. 


      7. Yükümlülük

VIMN ve bağlı ortak şirketleri, yönteicilerini, çalışanlarını, temsilcilerini ve içerik sağlayan üçüncü kurumları her türlü kayıp ve yargısal ücretler dahil zararlardan sizin tarafınızdan Kullanım Şartları'yla ihlalden doğabilecek sorumluluk ve yükümlülüklere karşı zararsız ve tamamiyle alakasız olarak kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz. VIMN kendi tasarrufu dahilinde sizin sorumluluklarınızdan doğacak zararlar için tazminat talep etme hakkını saklı tutar, bu durumda VIMN'e kendisini savunmak için gerekli durumlarda ya da olası yargı sürecinde yardımcı olacağınızı tamamiyle kabul etmiş bulunmaktasınız.     


      8. Üçüncü Kuruluşların Hiperlinkleri

Bu sitede diğer web sitelerine ("Hiperlinkli Siteler") giriş sağlayan linkler bulunabilir ve bunlar sadece kolaylık sağlanması içindir. VIMN bu Hiperlinkli Sitelere ait içerik ve ya fikirleri savunmaz ve sorumlu değildir. VIMN bu Hiperlinkli sitelerin içeriğindeki kalite, hata, eksikler ve ya yanlış bilgileri savunmaz ve sorumluluk kabul etmez. Aynı zamanda Hiperlinkli Sitelerin üzerinden temin edilecek hizmetin kalitesi, bu sitelerde satılan malların reklamlarında sunulduğu gibi çıkmaması, eksik çıkması,geç iletilmesi gibi hiçbir konudan sorumlu değildir. Bununla beraber VIMN ve ortağı bulunduğu şirketler de Hiperlikli Siteler üzerindeki hizmetlerden sorunlu tutulamazlar.   


      9. Reklam

VIMN site üzerinde gözüken ve reklamı yapılan tanıtımlardan sorumlu değildir. Site üzerinde görünen herhangi reklama ait ürünleri ve ya ürünlere ait hizmetlerin yer aldığı diğer websitelerini mallarını ve ya hizmetlerini desteklemeyiz ve ya herhangi sorumluluk kabul etmeyerek, hiçbir taahhütte bulunmayız.


      10. Fesih

VIMN, Kullanım Şartlarını ya da genel kullanımla ilgili herhangi bir yasayı ihlal ettiğinize inandığı takdirde, Site'ye erişiminizi dilediği zaman engelleme ve ya sona erdirme hakkını kendisinde saklı tutar.


      11. Yargısal Konular

Aksi belirtilmediği sürece, bu Kullanım Koşulları siz ve VIMN arasındaki tüm anlaşmayı kapsar ve bu Site'yi kullanmanızdan doğabilecek tüm şart ve koşullarından üzerindedir. Şayet bu Kullanım Koşullarının içindeki herhangi bir hüküm yasadışı, hükümsüz ya da uygulanamaz olarak kabul edilecek olursa bu duruma yol açan hüküm, bu anlaşmadan ayrılabilir addedilir ve kalan diğer hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemez. Bu Kullanım Koşulları İngiltere yasaları dahilinde oluşturulmuştur ve herhangi anlaşmazlık halinde İngiltere mahkemelerin münhasır yargı yetkisine tabidir.

Bu Kullanım Koşulları en son 23 Nisan 2015 tarihinde yenilenmiştir.